• מלכה זילברמן ספקטור
  איך לעורר את התשוקה המינית בכל גיל
 • שירי בכר
  שירי בכר
 • אייל דרורי
  רו"ח איל דרורי, יועץ אסטרטגי, עסקי, פיננסי וניהולי
 • פז מושקוביץ גן-זך מחוברת
 • מתי וינברג
  מתי וינברג- יועץ ומטפל זוגי ואישי
 • פרופסור יונתן סמילנסקי
 • שרון אייזן
  סודות החשיבה המנצחת – איך לפרוץ דרך ב- 7 צעדים
 • מיקי לב רון
  סיפורים ייחודיים מרחבי יבשת אפריקה
 • תאטרון "יהלימא"
  טיפול "10,000" והפעם לא למכונית...
 • איילת גינזבורג
  תהליכי קבלת החלטות והתמודדות עם שינויים
 • אלכס סטרניק
  להגיע אל כס הצחוק - נונסנס ותראפיה בצחוק
 • עופר ענבי
  האירועים שעצבו את פני האומה
 • אלון אולמן
  פריצת גבולות
 • ניר גוטליב
  נומרולוגיה קבלית
 • ליאור צורף
  חוקר, מרצה, יועץ ובלוגר בתחום חכמת ההמונים
 • ליאת אשורי
  מהפך וסטיילינג
 • שלי גפן
  'מי שולט בשלט'? יחסים בין הורים, ילדים והתקשורת
דף הבית >> העצמה נשית >> גורמים קריטיים המשפיעים על כל סוג של התנהגות אנושית

הרצאות בנושא העצמה נשית

גורמים קריטיים המשפיעים על כל סוג של התנהגות אנושית

מאת: דיאנה בן צבי

מה גורם לנו להתנהג כפי שאנחנו מתנהגים? למה אנחנו עושים דברים מסוימים או נמנעים, מפחדים לא מעיזים לעשות דברים אחרים? מה גורם לנו לקבל החלטות מסוימות ולהימנע מלקבל החלטות אחרות? מה גורם לאדם להיות במצב רגשי מסוים באופן מתמשך? למה עישון, אוכל, טלוויזיה הופכים להיות ההתמכרויות שלנו? למנה ישנם אנשים שאוהבים לתת לעומת אלו שאוהבים יותק לקחת? למה ישם אנשים שמתנהגים צורה קיצונית – צועקים, מעצבנים, משתוללים וכועסים לעומת אחרים שיודעים לשמור על רוגע, גישה אחרת? מאחורי כל התנהגות שלנו – לא משנה כמה זו התנהגת ברורה, טובה, אבסורדית, קיצונית, לא טובה, לא ברורה, לא מקדמת או להיפך תורמת יש סיבה. 
התנהגות בני אנוש מושפעת מכמה גורמים חשובים אבל ישנם שני דברים מרכזיים שהם אלו שמניעים כל התנהגות שלנו ואלו הם –  כאב מול עונג ושישה צרכים בסיסיים של אנושות.


1. כאב מול עונג – המוח שלנו מסווג כל האירועים וכל החוויות שלנו לפי שני קריטריונים – האם עצם העשייה של הדבר יתן לי תחושה של כיף או להיפך, אם אני עושה זאת אני הולך לחוות כאב. כאב יכול להיות פיזי, רגשי, מנטאלי, מחשבתי. כנ"ל גם עונג. הסיווג של המוח מתבצע על בסיס האירועים והחוויות שעברנו וחווינו וכיצד הם השפיעו עלינו, על סמך המשפטים והמילים ששמענו מהסביבה הקרובה והרחוקה. כאשר אני מדברת על כאב עונג, התחושה שהמוח שלנו רוצה למנוע מאיתנו לחוות הרבה יותר מאשר העונג זה תחושת כאב – למעשה זה המנגנון ההישרדותי שהמוח שלנו מפעיל על מנת שלא נחווה כאב שוב ולא ניפגע. תחושת כאב היא פי 10 יותר עוצמתית וחזקה מאשר תחושת כיף.
למשל – אישה שלא טוב לה בזוגיות והיא יודעת שהיר רוצה לסיים עם הקשר אבל עדיין לא עושה זאת – סיבה היא מקשרת כאב יותר גדול למה שיהיה אחרי הגירושים – אם לא אמצע אף אחד אחר, מה יגידו אנשים ועוד מאשר לתהליך של גירושים – לחוות חופש, למצוא זוגיות טובה ומקדמת.

או דוגמה הפוכה – אם יש מאכל מסוים או דבר מסוים שאתם אוהבים לעשות הסיבה שאתם עושים אותו שוב ושוב היא כי אתם מקשרים כיף גדול לעשייה של הדבר וכאב לחוסר עשיה. למעשה אם תסכלו על החיים שלכם כל דבר שיש לכם בחיים מושפע מגורם זה – כאב ועונג. אם אתם נמנעים מלעשות דבר מסוים – שינוי כלשו בכל תחום בחיים כנראה שהכאב שאתם מקשרים לעשייה עצמה ולכל הדרך היא פי 10 יותר חזקה מאשר הכיף שתקבלו מהתוצאה – למשל ירידה במשק. זה נכון שיהיה גוף חלומותיי אחרי דיאטה – כיף אבל מה עם כל הדרך שעלי לעבור – לוותר על המאכלים האהובים, לעשות כושר ועוד ועוד -  הרבה כאב.
זה תקף בכל תחום – כסף, אוכל, הרגלים, התנהגויות ממכרות, זוגיות, שינוי מקצועי, תחום אישי ועוד
הגורם השני הוא 6 צרכים בסיסיים של אנושות.

למה הכוונה 6 צרכים בסיסיים? אינני מדברת על הצרכים של מאסלו, אלא על האסטרטגיה שפיתח אותה אחד המאמנים הגדולים ביות בעולם כיום – אנטוני רובינס שהוא גם המאמן האישי שלי.
למעשה, לכל אחד מאיתנו יש 6 צרכים אלו והם צרכים אוניברסליים אבל ההבדל הוא כיצד צרכים אלו באים לייד ביטוי אצלנו, מהם הצרכים המובילים וכיצד הם משפיעים על ההחטות היומימות שלנו, על ההתנהגות היומיומית. כמובן שהצרכים הללו יכולים להתשנות, והם מושפעים גם כן ממודל החיים שלנו.

אספר בקצרה מהם הצרכים:
1.וודאות או ביטחון – כל אחד מאיתנו מחפש וודאות וביטחון בחיים בין אם זה - בית,  עבודה, חברים, משפחה, תחביבים, אמונה, עיסוק שלי, מטרות שלי, אמונה באלוהים, יצירה, ועוד. זה למעשה אזור הנוחות שלנוף הדבר הבטוח.

2.חוסר וודאות, שינוי או גיוון – אי אפשר כל הזמן לחיות בוודאות לכן אנחנו מחפשים בחיים דברים שמרגשים אותנו, מוציאים אותנו מהשגרה - עבודה מגוונת, יצירה, בילוים, חברים, סיגריות, אוכל, משפחה, טיולים, יציאה עם בן/בת זוג ועוד


3.להרגיש חשוב, בעל משמעות – כל אחד מאיתנו רוצה להרגיש חשוב רק שאצל כל אחד זה בא לידי ביטוי בדרך אחרת - עבודה, חברים, עיסוק, משפחה, תחביבים, אגו, פרגון, בן/בת זוג, יצירה, נתינה או תרומה , ויכוח, גניבה ועוד

4.אהבה או חיבור – כל אחד מאיתנו רוצה להרגיש אהוב ומחובר או לתת ביטוי לאהבה שלו – הכוונה לא רק לאהבה לבני אדם אלא גם בדרך אחרת - חברים, משפחה, עבודה, תחביבים, חיבור לאלוהים, חיבור לעצמך, דיכאון, אוכל, בעלי חיים, מוזיקה, ריקוד, אומנין,  אנשים בכלל ועוד


5.צמיחה והתפתחות – מהות החיים זה להתפתח ולצמוח. איפה שהצמיחה נעצרת, אין חיים – צמיחה בעבודה, עסק, תחביבים, יצירה, מוזיקה, לימודים, ספרים, זוגיות ועוד

6.נתינה ותרומה – לכל אחד מאיתנו יש את הצורך בנתינה ותרומה – זה יכול לבוא לידי ביטוי בכל מיני דרכים: עבודה, יצירה, ציור, כתיבה, המצאה, עזרה לזולת, תמיכה, כתיבה, טיפול, ייעוץ ועוד
צרכים אלו יכול לבוא לידי ביטוי אצל כל אחד מאיתנו בדרך חיובית או שלילית. חשוב גם לדעת מהו הצורך המוביל או שני צרכים מובילים אצלנו. למשל – אם אתם רוצים לעשות שינוי ולהקים עסק משלכם אבל כל החיים שלכם חויתם או שמעתם שלהיות עצמאי כרוך בסיכונים, אז התפתח אצלכם צורך חזק של ביטחון או וודאות – כל מה שתעשו קודם כל חייב לענות על הצורך של וודאות. אז מן הסתם, כל עוד לא נשנה את הדרך או כלי רכב שהצורך הזה בא לידי ביטוי, יהיה מאוד קשה לעשות שינוי. 
צרכים אלו הם אוניברזליים, לכולנו יש את כל 6 הצרכים אבל לא כולם הם באים לידי ביטוי באותה רמה. ועוד דבר – הנקודה החשובה היא למצוא דרכים מקדמות ומצמיחות שכל אחד מהצרכים יבוא לידי ביטוי ולא דרכים הרסניות ולא תורמות לחיים שלנו ( נניח אי וודאות – לאכול אוכל או לעשן סיגריה – שובר שגרה, משנה את המצב הרגשי)
search
מציג תוצאות 1 - 200 מתוך 205
<< לדף הקודםדף:  1 2לדף הבא >>
search
שם מלא:
טלפון:
דוא''ל:

פרסום באינטרנט SEO-Creative | עיצוב אתרים Studio Bahir