• מלכה זילברמן ספקטור
  איך לעורר את התשוקה המינית בכל גיל
 • שירי בכר
  שירי בכר
 • אייל דרורי
  רו"ח איל דרורי, יועץ אסטרטגי, עסקי, פיננסי וניהולי
 • פז מושקוביץ גן-זך מחוברת
 • מתי וינברג
  מתי וינברג- יועץ ומטפל זוגי ואישי
 • פרופסור יונתן סמילנסקי
 • שרון אייזן
  סודות החשיבה המנצחת – איך לפרוץ דרך ב- 7 צעדים
 • מיקי לב רון
  סיפורים ייחודיים מרחבי יבשת אפריקה
 • תאטרון "יהלימא"
  טיפול "10,000" והפעם לא למכונית...
 • איילת גינזבורג
  תהליכי קבלת החלטות והתמודדות עם שינויים
 • אלכס סטרניק
  להגיע אל כס הצחוק - נונסנס ותראפיה בצחוק
 • עופר ענבי
  האירועים שעצבו את פני האומה
 • אלון אולמן
  פריצת גבולות
 • ניר גוטליב
  נומרולוגיה קבלית
 • ליאור צורף
  חוקר, מרצה, יועץ ובלוגר בתחום חכמת ההמונים
 • ליאת אשורי
  מהפך וסטיילינג
 • שלי גפן
  'מי שולט בשלט'? יחסים בין הורים, ילדים והתקשורת
דף הבית >> אקטואליה >> מיכה לימור

מיכה לימור

מיכה לימור
מיכה לימור נולד בירושלים, 1 באוקטובר 1938, עיתונאי משנת 1964, ממקימי מחלקת החדשות של הטלוויזיה הישראלית (רשות השידור – 1968), בה שימש במשך 23 שנים בכל תפקידי איש חדשות לרבות עורך ראשי של "מבט לחדשות" (1980 - 1981) ושל "השבוע יומן אירועים" (1982 – 1989). אחר-כך נמנה עם מייסדי שידורי החדשות של ערוץ 2 בתקופת מינהלת ההקמה אותה ניהל (1991 – 1993) וסמנכ"ל לענייני טלוויזיה של הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו. משנת 2004 עד היום ערך את ירחון צאצאי היקים בישראל "יקינתון", כתב-עת לענייני תרבות מורשת והיסטוריה. הוא בעל תואר ראשון מהאוניברסיטה העברית בירושלים והאוניברסיטה הפתוחה (בהצטיינות) במדעי המדינה, סוציולוגיה, תקשורת המונים ותולדות עם-ישראל בעת החדשה והשלים עתה לימודיו לתואר שני באוניברסיטת חיפה בחוגים ללימודי עם-ישראל ובמרכז ללימודי גרמניה ואירופה. בימים אלה הוא משלים כתיבתה של עבודת מחקר על היסודות הגרמניים בעיתונות העברית במסגרת המרכז ללימודי גרמניה ואירופה באוניברסיטת חיפה.
סיים את בית-הספר התיכון לקציני-ים בעכו (מחזור א' 1956). שירת בחיל-הים כמפקד ספינת טורפדו (1957 - 1961), ולאחר מכן בשליחות חיל-הים/משרד החוץ כקברניט ספינתו של נשיא גאנה קוומה אנקרומה וכמדריך לימאות וניווט בבית-הספר לקציני-ים של גאנה (1964-1962).
בהיותו בגאנה התבקש לשלוח כתבות ל"מעריב", בשובו מהשליחות (יולי 1964) החל לעבוד כעיתונאי ב"מעריב", ולמד לתואר ראשון בחוגים לסוציולוגיה ולמדע המדינה, באוניברסיטה העברית בירושלים. לאחר שובו משירות מילואים צבאי בחיל-הים במלחמת ששת הימים עבר לעיתון "ידיעות אחרונות" ככתב הראשון של העיתון ביהודה ושומרון. ב-1968 הוזמן להצטרף אל צוות ההקמה של מחלקת החדשות בטלוויזיה הישראלית. מאז ועד 1991 מילא ברשות השידור, במשך 23 שנים, שורה של תפקידים: כתב-שטח, כתב צבאי (במסגרתו יצר את הכתבה שבה נולד הביטוי "העיניים של המדינה"), כתב מדיני ופוליטי, במאי דוקומנטרי, כתב באירופה, עורך, מגיש ומפיק תכניות אקטואליה. כיהן כעורך הראשי של תכנית "מבט לחדשות", עורך ראשי ומגיש  "השבוע יומן אירועים".
ב-1991 הוזמן להצטרף אל צוות ההקמה של ערוץ 2, הקים את מחלקת האקטואליה וייסד את ערוץ השידורים הישירים מן הכנסת, ובשנים 1992 ו-1993 ניהל את מינהלת ההקמה עד תחילתם של השידורים הסדירים בערוץ 2. בשנים 1993 עד 1998 כיהן כסמנכ"ל לענייני טלוויזיה ברשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו וכמפיק ראשי של שידורי "רשת" בערוץ 2.
ב-1998 הוזמן לנהל את מערך השליחים והמגביות שבמרחב אירופה בארגון "קרן היסוד", תפקיד אותו מילא במשך חמש שנים. מ-2003 ועד 2013 הוא עורך את הירחון "יקינתון", כתב-עת לענייני תרבות והיסטוריה של צאצאי היקים בישראל. בשלהי 2013 נבחר לכהן כחבר בנשיאות ארגון יוצאי מרכז-אירופה (ארגון צאצאי היקים) וכדירקטור בחברת בתי-הורים בחיפה המחזיקה 5 בתי-הורים בחיפה רבתי.
מיכה לימור נשוי למתנה לבית סמסונוב מזיכרון-יעקב, אב לשלושה, וסב לשבעה נכדים.
הטלוויזיה הישראלית – מה"מבט" הראשון ועד ימינו אלה
שידורו של "מבט לחדשות" הראשון  (אוגוסט 1968) , העורכים והכתבים, הכשלים וההצלחות, הכתבות מחזית מלחמת יום הכיפורים, סיפורי "הטלוויזיה השמאלנית", ההתכתשויות הפנימיות על סגנון השידורים, הגוורדיה המייסדת הוותיקה (יבין, קירשנבאום, שילון, לימור, טסלר, אחימאיר, שרי רז), פרשות גולדה מאיר, נשות שכם, מאחורי הקלעים של שידורי ביקור סאדאת והמו"מ לשלום, הרפתקאות באירופה, ימי המנכ"ל טומי לפיד (ז"ל) בשנות ה-80, שידורי מלחמת לבנון ו"רד אלינו אווירון" , שידורי הניסיון של ערוץ 2 ומלחמת המפרץ הראשונה, תקנות הפרסום של ערוץ 2  וההידרדרות הגדולה, כשלי ערוץ 2 והצלחותיו בשנות ה-2000, ערוצים 1, 2 ו-10 היום – לאן??
עלילות היקים בארץ-ישראל (מ-1933 ועד היום)
העלבון הכפול : מכאן - עליית הנאצים לשלטון בגרמניה, הכאתם והקאתם של יהודים שכבר נטמעו בחברה ובתרבות הגרמנית, מכאן – הגעתם המאולצת לארץ-ישראל שבה מושלים יהודי מזרח-אירופה להם בזו ואותם תיעבו בגרמניה. תפיסתם בארץ כ"פרייארים" וכ"יהודים קשי הבנה" (יקה), הבדיחות על היקים מכאן (צרור בדיחות), התנשאותם של היקים מכאן (דוגמאות). העברות תרבותיות בתחום השפה, מגרמנית לעברית (מילון בן-יהודה שטראסה) ובתחומי הרפואה והמוסיקה. רצח ארלוזורוב (היקה) הרקע והגרסאות השונות לרבות הרומן עם מגדה הגרמנייה. ליל הבדולח בברלין ובתי קפה וינאיים בתל-אביב. הכחדה במינכן, ביצים ברמות השבים וחלב בנהרייה. הגזענות של ארתור רופין והעוזרת התימנייה. נשים נאבקות זו בזו, במלחמת עליית הנוער -  רחה פרייאר נגד הנרייטה סאלד. המחלקה הגרמנית של הפלמ"ח וראשוני המרגלים היקים במוסד. המורשת היקית והיקים הצברים (מחיים יבין ועד מיכה לינדנשטראוס).
search
מציג תוצאות 1 - 200 מתוך 204
<< לדף הקודםדף:  1 2לדף הבא >>
search
שם מלא:
טלפון:
דוא''ל:

פרסום באינטרנט SEO-Creative | עיצוב אתרים Studio Bahir