• מלכה זילברמן ספקטור
  איך לעורר את התשוקה המינית בכל גיל
 • שירי בכר
  שירי בכר
 • אייל דרורי
  רו"ח איל דרורי, יועץ אסטרטגי, עסקי, פיננסי וניהולי
 • פז מושקוביץ גן-זך מחוברת
 • מתי וינברג
  מתי וינברג- יועץ ומטפל זוגי ואישי
 • פרופסור יונתן סמילנסקי
 • שרון אייזן
  סודות החשיבה המנצחת – איך לפרוץ דרך ב- 7 צעדים
 • מיקי לב רון
  סיפורים ייחודיים מרחבי יבשת אפריקה
 • תאטרון "יהלימא"
  טיפול "10,000" והפעם לא למכונית...
 • איילת גינזבורג
  תהליכי קבלת החלטות והתמודדות עם שינויים
 • אלכס סטרניק
  להגיע אל כס הצחוק - נונסנס ותראפיה בצחוק
 • עופר ענבי
  האירועים שעצבו את פני האומה
 • אלון אולמן
  פריצת גבולות
 • ניר גוטליב
  נומרולוגיה קבלית
 • ליאור צורף
  חוקר, מרצה, יועץ ובלוגר בתחום חכמת ההמונים
 • ליאת אשורי
  מהפך וסטיילינג
 • שלי גפן
  'מי שולט בשלט'? יחסים בין הורים, ילדים והתקשורת
דף הבית >> בריאות >> אלכס סטרניק

אלכס סטרניק

אלכס סטרניק

אלכס סטרניק הוא מאמן בינלאומי לתראפיה בצחוק ומומחה לאמנות הנונסנס (ג'יבריש אימפרוב). המורה הראשון בארץ ומביא השיטה מטעם בית הספר הבינלאומי ליוגה צחוק של הוגה השיטה ד"ר מאדאן קטריה בשנת 2004. Laughter Ambassador מד"ר קטריה-2006. GOLDEN LAUGHTER AWARD-2014 מטעם בית הספר הצרפתי לריגולוגיה ולשמחה על עבודתו בקירוב בין קב קונפליקט.אלכס הופיע בפני שגרירויות ישראל ומשרד החוץ והעביר הכשרות וקורסים בכ-10 מדינות ביניהם: יפן, ארה"ב, איטליה, צרפת, אוסטריה, פינלנד, הולנד, אנגליה וכו.
הוא בוגר בתזונה קלינית עם עבר בפיקוח בארגון סיוע הומניטרי באתיופיה. בעבודתו חוקר ומדגיש את השפעות "הפתעות החיים", ה"צונמים " בחיים האמיתיים על מצבנו הפיזי והנפשי ועל בחירתנו בצחוק הפנימי ובתכלית ייחודית גם אל מול מצבי אבסורד.
"הברבור השחור"
מהו ברבור שחור?
מושג מכלכלה ושוק ההון שהומצא ע"י מומחה הנדל"ן והמטמטיקאי הלבנוני נאסים ניקולאס טאלב. המושג מאפיין ארוע בלתי מתוכנן שאי אפשר לחזותו ולנבאו, מבחינת כלי הניבוי הסטטיסטיים שלנו,  שקורה בחיינו האישיים, בארגון או בחברה, בפוליטיקה ובכלכלה. לארוע  זה שסבירותו לקרות היא נמוכה, ולכן הוא בלתי הגיוני וקורה כנגד כל הציפיות והסיכויים, ישנה השפעה מרחיקת לכת על העתיד שלנו או של הארגון או של המדינה. דוגמאות לברבור שחור: קריסת מגדלי התאומים 11.9, "צונמי" בדרום מזרח אסיה, נפילתה של מניה חזקה שכולם ניבו לה רק עליה, בנק מצליח או חברת נדל"ן שמתרסקת ללא כל רמז מוקדם, אך גם פרידה מבן\בת זוג אהוב ללא כל התראה מראש וכו...

הרצאה דינמית: : צ-חוק. יציאה מהחוק. ריפוי כנגד כל הסיכויים
אפקט הפלציבו והנוסיבו ביחסי רופא- מטופל, כיצד הם משפיעים על המערכת החיסונית, הביוכימיה של הרגשות ועל הצחוק הפנימי. שבועת היפוקרטס. במפגש זה נעקוב אחר מספר אנשים שלא מייצגים את הסטטיסטיקה המדעית האבסולוטית והממוצע, אותם בודדים שהצליחו לרפא את עצמם ממחלה כנגד כל הסיכויים( והשאירו את המיין סטרים פעור פה), הנורמות החברתיות והפרוגנוזה המדעית: דוד בן יוסף, בלצ’ו גירמה, ויקטור פרנקל, עליזה זומר ועוד
הרצאה עם סרט: ליצנים ושוטים בחברה המודרנית. הגבול בין שפיות לאי שפיות. יוקרן הסרט "האידיוטים" (לארס פון טרייר)
השוטה הוא זה שבא להתריס כנגד החברה האכזרית , הרומסת, הנלחמת , המדכאת. הוא זה שלא לוקח אותה ברצינות וגם לא את עצמו. הוא מסוגל לחיות בתוכה אך יחד עם זאת להיות אל מחוץ לה. החברה הקפיטליסטית לא תמיד מקבלת את השוטה או את הליצן ואיננה מסוגלת להתמודד עם כל אדם שבא להראות לה את מגוכחותה- אדם שהוא "אוף דה מיין רואד".
הרצאה עם סרט: "צחוק. והפעם ברצינות". יוקרן הסרט Laughology
למרות שהמילה "צחוק" רומזת על  "אי רצינות" הוא הוכח מדעית כבעל השפעה על הבריאות הפיזית, הנפשית והרוחנית של האדם. יש כאלו שמרפאים את עצמם בעזרתו ,וישנם רבים שהשתמשו בו כמנגנון התמודדות במצבי משבר והפתעות חיים. ישנם אף קהילות ותרבויות שלמות החיות מקדמת דנא תוך כדי שהם את עקרונות הפסיכולוגיה החיובית, ההומור והצחוק שרק בעשרות השנים האחרונות נחקרות ע"י המדע. 
ג’יבריש אימפרוביזציה ומבוא לאמנות הנונסנס
מטרת הסדנא הינה לעודד את פעילות המח הימני וכושר האלתור והאינטואיציה. דרך תרגילי ומשחקי תיאטרון אימפרוב. (בזוגות, או בהייד פארק) בשפה ללא משמעות אנו נותנים מנוחה למח החושב ופותחים את המתרגלים למציאת פתרונות באופן אינטואיטיבי. השימוש בג’יבריש משפר את כושר הזכרון, הלמידה הסמויה ומעלה את הבטחון והדימוי העצמי של המתרגלים, במיוחד אם מדובר במופע אל מול קהל, היא טובה בעידון ותיעול קונפליקטים. כמו כן הג’יבריש מהווה מקרה פרטי של עולם הנונסנס העוסק בהפתעות החיים ותיאטרון האבסורד הקיומי, הוא עוזר לנו להתמודד עם משברים ואתגרי החיים שלא תמיד ניתן לחזותם ("צונמים", 11.9)
יוגה צחוק ותראפיה בצחוק - צמיחה והעצמה אישית
מטרת הסדנא היא להגיע לקטרזיס, מירוק הנפש - לשחרר את כל המעצורים ולהשתטות דרך שימוש במשחקי חברה לא תחרותיים, תרגילי צחוק בתנועה ותרגילי ג’יבריש אימפרוביזציה. חווית הקטרזיס בסדנא תרמוז לנו שאנו יכולים לבחור להרגיש טוב גם ביום שלאחר הסדנא וכך למעשה לנהל את מצב הרוח שלנו, ולהיות יעילים יותר בכל מהלכינו-האפיגנטיקה. מתוך הסדנא הקבוצתית נצא עם כלים מעשיים ל"ריל לייף" מתוך חכמת הגוף.
חכמת השוטה - עם ד"ר יואב בן דב ואלכס סטרניק
ד"ר יואב בן דב ואלכס סטרניק יובילו אותנו למסע עם קלפי הטארוט בהתבסס על קלף השוטה, הג’וקר שיכול להיות כל דבר-הוא איננו דואג , לא מפחד מהעתיד שלא נגלה עוד ולא מתקרבן על העבר. בתהליך זה שמטרתו לגלות את משאבי השוטה מהם נקבל מסר והכוונה להווה - עתיד נשתמש בטכניקת הג’יבריש וההשתטות על מנת לעצור קודם כל את תהליך החשיבה וכך נוכל לעבוד עם הקלפים אינטואיטיבית ממח ימין.
על נונסנס, איגיון, ג’יבריש והעולם כתיאטרון אבסורד - הרצאה עם סרט
בהרצאה ננסה להבין את המושגים: ג’יבריש, נונסנס (אי-גיון), תיאטרון אבסורד, במשמעותם הכללית ודרך דוגמאות מאומנות, מוסיקה וקולנוע.
כמו כן, נבין את קשר הגומלין ביניהם ואת השתקפותם ב"ריל לייף" - העולם שלנו.
לאחר ההרצאה נקרין סרט קולנוע המדגים את הקונספט עליו דיברנו בהרצאה.
לצחוק אל מול הפתעות החיים
קל מאוד לצחוק כשהעולם מתנהל ע"פ התכנונים הציפיות שלנו, רוב הזמן טוב לנו ואנו על מי מנוחות. אך מעת לעת יש משהו שמערער לנו את הנוחות, לא יכלנו להתכונן לזה שזה יקרה אבל כשזה קורה, אנו במשבר, ובקושי חדש. הפתעות החיים לא פוסחות על אף אחד, אך חלקנו יעברו אותם במהירות ובקלות וחלקנו יתקעו לאורך זמן. כיצד תרגול של צחוק קוגנטיבי\אירובי יכול לעזור לנו להתכונן ל"צונמים" אלו וכן לעבור אותם ביתר קלות. ההרצאה תכלול דינמיקה קבוצתית וקבלת כלים וכן נלמד על אנשים מיוחדים בעולם שעושים את זה.
מגנטיקה להאפיגנטיקה - פסיכולוגיה חיובית
גנטיקה - מה שנולדנו עמו ואין דרך חזרה, ככה זה. אפיגנטיקה - ביטוי אחר של מה שנולדנו עמו, התעלות מעל הגנטיקה.
האפיגנטיקה - בחירה בשמחה וצחוק אל מול הנסיבות .
בהרצאה זו נבין את המושגים האלו לאור הפסיכולוגיה החיובית, ונשאל את עצמנו האם עדיין יש לנו בחירה בלמצוא משמעות פנימית משמעותית בחיים למרות התנאים בהם אנו חיים? הסרט "האפי" גולת הכותרת של הפסיכולוגיה החיובית יענה על שאלה זו.

search
מציג תוצאות 1 - 200 מתוך 206
<< לדף הקודםדף:  1 2לדף הבא >>
search
שם מלא:
טלפון:
דוא''ל:

פרסום באינטרנט SEO-Creative | עיצוב אתרים Studio Bahir