• מלכה זילברמן ספקטור
  איך לעורר את התשוקה המינית בכל גיל
 • שירי בכר
  שירי בכר
 • אייל דרורי
  רו"ח איל דרורי, יועץ אסטרטגי, עסקי, פיננסי וניהולי
 • פז מושקוביץ גן-זך מחוברת
 • מתי וינברג
  מתי וינברג- יועץ ומטפל זוגי ואישי
 • פרופסור יונתן סמילנסקי
 • שרון אייזן
  סודות החשיבה המנצחת – איך לפרוץ דרך ב- 7 צעדים
 • מיקי לב רון
  סיפורים ייחודיים מרחבי יבשת אפריקה
 • תאטרון "יהלימא"
  טיפול "10,000" והפעם לא למכונית...
 • איילת גינזבורג
  תהליכי קבלת החלטות והתמודדות עם שינויים
 • אלכס סטרניק
  להגיע אל כס הצחוק - נונסנס ותראפיה בצחוק
 • עופר ענבי
  האירועים שעצבו את פני האומה
 • אלון אולמן
  פריצת גבולות
 • ניר גוטליב
  נומרולוגיה קבלית
 • ליאור צורף
  חוקר, מרצה, יועץ ובלוגר בתחום חכמת ההמונים
 • ליאת אשורי
  מהפך וסטיילינג
 • שלי גפן
  'מי שולט בשלט'? יחסים בין הורים, ילדים והתקשורת

הרצאות היסטוריה

מנהיגות במצבי חירום

מנהיגות במצבי חירום שונה מזו שבשגרה. היא מחייבת הכנות, זהות ייחודית של המנהל/המנהיג, ראיית הנולד, זיהוי החוליות החלשות ונקיטת פעולה נחושה, גם אל נוכח התנגדות, על מנת לחזק חוליות אלו.


 

שם המרצה: נחום כץ
מנהיגות במצבי חירום    

הכשרות בראי האנתרופולוגיה

ספר ויקרא י"א:"זֹאת הַחַיָּה אֲשֶׁר תֹּאכְלוּ, מִכָּל־הַבְּהֵמָה אֲשֶׁר עַל־הָאָרֶץ׃כֹּל מַפְרֶסֶת פַּרְסָה, וְשֹׁסַעַת שֶׁסַע פְּרָסֹת, מַעֲלַת גֵּרָה בַּבְּהֵמָה; אֹתָהּ תֹּאכֵלוּ" .

החקלאות עומדת בבסיס המטבחים השונים בעולם. הישראלים הקדמונים אכלו כשר מכיוון שזה היה הדבר הכלכלי והחכם לעשות. נראה מה ההיגיון מאחורי חוקי הכשרות השונים וגם נתחקה אחרי מנהגי מזון מפורסמים אחרים בעולם, כמו ההימנעות של ההינדים מאכילת בקר, סלידה של רוב העולם מחלב, סלידה או אהבת בשר סוסים וחיפושיות.


שם המרצה: צור אריאלי
הכשרות בראי האנתרופולוגיה    

מציד לחלקלאות

לפני עשרת אלפים שנה החלו בני אדם לראשונה בהיסטוריה לגדל את מזונם במקום ללקט או לצוד אותו בשדה. בעולמנו היום, המוקף סופרמרקטים עמוסי סחורה, קצת קשה לנו להיכנס לנעליהם ולהתחקות אחר מניעיהם. הרעיון היה טוב בזמנו אך יש גם תוצאות שליליות המגדירות את חיינו עד היום. החקלאות ממליכה מלכים ומשעבדת עבדים. ננסה להבין איך החקלאות הפרידה חברות שונות ברחבי העולם למסלולים שונים ומתנגשים.
שם המרצה: צור אריאלי
מציד לחלקלאות    

"תחיית העברית - הסיפור שלא הכרתם"

מסע היסטורי מרתק לתקופה בה נוצרה שפת הדיבור של היום בפלשתינה של סוף המאה ה- 19 ותחילת המאה ה- 20.
בהרצאה אני סוקרת את רעיון ההחייאה של שפה - האם בכלל ניתן להחיות שפה? אם כן - איך? האם הצליחו מחיי השפה העברית במשימתם? האם באמת החיו את השפה העברית כפי שרצו, והאם זוהי אכן השפה שאנו משתמשים בה היום?

שם המרצה: נורית דקל
   

קבלת החלטות במצבי לחץ: הפתעה ומנהיגות במלחמת יום הכיפורים

ההרצאה תבחן מדוע הופתעה צמרת הבטחון בישראל, למרות שכל המידע היה מונח בפניה. נציע פתרונות אפשריים שיוכלו לאפשר להנהלות לזהות סיכונים והזדמנויות, ולהתכונן בעוד מועד. 

בחלק השני של ההרצאה נדון בשאלה, כיצד הדרג הבכיר, התמודד עם המשבר, וכיצד עבר מהפתעה להתקפה בתוך מספר ימים. ההרצאה תוכל לסייע לארגונים ללמוד מניסיונו של צה"ל, ולבנות מערכת קבלת החלטות שתיצור מבט בהיר יותר על הסיכונים, ותסייע בניהול החלטות תחת לחץ.

שם המרצה: טל ירון
קבלת החלטות במצבי לחץ: הפתעה ומנהיגות במלחמת יום הכיפורים    

הייתי השומר של אייכמן

בתאריך 11 למאי 1960 נבחרתי על ידי פיקוד המשטרה להיות חלק מהשוטרים אשר יהוו חלק מצוות אנשי המשטרה לתפקידי חקירה/ שמירה/ מינהלה.

באותו זמן הוקם גרעין של קציני משטרה בכירים כולם יוצא אירופה דוברי שפות מזרח אירופה ובמיוחד גרמנית, אנגלית, פולנית ורוסית. כמו כן, הוקמו מטות מבצעיות אשר כללו: לשכת 06 שבראשה ראש ענף החקירות ניצב זינגר ז"ל, סגנו נצ'מ אופשטטר ז"ל שנרצח בהיותו נספח מטעם משטרת ישראל בטורקיה ועוד 56 קצינים מכל הארץ כמעט כולם יוצא אירופה וסבלו מכיבוש הגרמנים בארצות מוצאם .

שם המרצה: עמרם לוסקי
הייתי השומר של אייכמן    

עלילות היקים בארץ-ישראל (מ-1933 ועד היום)

העלבון הכפול : מכאן - עליית הנאצים לשלטון בגרמניה, הכאתם והקאתם של יהודים שכבר נטמעו בחברה ובתרבות הגרמנית, מכאן – הגעתם המאולצת לארץ-ישראל שבה מושלים יהודי מזרח-אירופה להם בזו ואותם תיעבו בגרמניה. תפיסתם בארץ כ"פרייארים" וכ"יהודים קשי הבנה" (יקה), הבדיחות על היקים מכאן (צרור בדיחות), התנשאותם של היקים מכאן (דוגמאות). העברות תרבותיות בתחום השפה, מגרמנית לעברית (מילון בן-יהודה שטראסה) ובתחומי הרפואה והמוסיקה. רצח ארלוזורוב (היקה) הרקע והגרסאות השונות לרבות הרומן עם מגדה הגרמנייה. ליל הבדולח בברלין ובתי קפה וינאיים בתל-אביב. הכחדה במינכן, ביצים ברמות השבים וחלב בנהרייה. הגזענות של ארתור רופין והעוזרת התימנייה. נשים נאבקות זו בזו, במלחמת עליית הנוער -  רחה פרייאר נגד הנרייטה סאלד. המחלקה הגרמנית של הפלמ"ח וראשוני המרגלים היקים במוסד. המורשת היקית והיקים הצברים (מחיים יבין ועד מיכה לינדנשטראוס).
שם המרצה: מיכה לימור
עלילות היקים בארץ-ישראל (מ-1933 ועד היום)    

כתיבה ויראלית


בעידן הנוכחי, פייסבוק היא פלטפורמת התוכן השלטת של חיינו. התוכן שעובר ברשת החברתית משפיע על ממשלות, תאגידים, בעלי הון ועל כל אחד ואחד מאיתנו. רק מעטים יודעים לשחות במים הסוערים האלה, ולייצר טקסט ויראלי, שיזכה לשיתופים רבים ויגיע לכל פינה ולכל קורא בישראל.

צפריר בשן כתב כבר מאות טקסטים כאלה, שזכו למאות, אלפי ועשרות אלפי שיתופים, והוא משרטט ביד אומן את המרכיבים של טקסט ויראלי שרואה ומבין את הקורא, וגורם לו להזדהות מספיק כדי לשתף ו"להעביר את זה הלאה". צפריר פורש שורה של סודות וצפנים שיאפשרו גם לכם לכתוב טקסט שלא נשאר במעגל החברים הפרטי שלכם, אלא מפליג הלאה לעבר עשרות ומאות אלפי קוראים נוספים.
שם המרצה: צפריר בשן
כתיבה ויראלית    

כל מה שרצית לדעת על ארה"ב ולא העזת לשאול

לבחירה מספר הרצאות:

 • גזענות בארה"ב - עם דגש על היחס אל עבדים ואידניאנים
 • המהפכות שחוללה בארה"ב, בחירתו של אובמה לנשיאות - 2008, 2012
 • אנטישמיות בארה"ב
 • התנועה הפמניסטית ביהדות האמריקאית
 • האישה כפרט  ומאבקה בממסד האמריקאי
 • המאפיה היהודית בארה"ב
 • מבט עכשווי על הקהילה היהודית האמריקאית(הקהילה הולכת ומתרחקת ממדיניות ממשלות ישראל)
 • סיכום העשור מאז פיגועי ספטמבר 2001 בארה"ב
 • ה- C.I.A- סוכנות הביון המרכזית
 • המורמונים (הדת שנולדה על אדמה אמריקאית והפכה לנרדפת ביותר בארה"ב)
 • כת האיימיש

שם המרצה: הֵדָה רכניץ
כל מה שרצית לדעת על ארה    

מרצים בנושא היסטוריה

אירית דגמי ורינה לזר

חברוּת של 20 שנים הביאה את אירית ורינה לאסוף למופע "מדברות לרוחב" חומרים אותנטיים/קומיים ומרגשים כאחד מחייהן.

עמרם לוסקי
שירת במשטרת ישראל תקופה של 22 שנה ויצא לגמלאות מוקדמת.  ב- 1981  וסיים בדרגת סגן ניצב.
לוסקי הינו בוגר אוניברסיטת תל אביב מבוא למשפט וקרימינולוגיה.
כמו כן , בוגר כל הקורסים בהצטיינות סמלים / קצינים / פו"מ והשתלמויות  /  חונך וסגן מפקד קורס קציני מישטרה. רב סרן מיל'.
בהיותו בשירות סיים את כל ההכשרות פיקודיות: מפקד תחנות / ראשי לשכות חקירות / סיור ומבצעים / תנועה /  קצין אג"מ מרחב הנגב ותפקידי האחרון קצין אג"מ מחוז הדרומי.
החל מ-25/05/1960 נבחר על ידי פיקוד המשטרה לשמש כשומר האישי  של הצורר אדולף אייכמן מתאריך הבאתו בשנת 1960 עד להוצאתו להורג תחת פיקודו הישיר של הניצב דוד עופר ז"ל . 
גליה דור
דוקטורנטית באוניברסיטת תל אביב, חוקרת את תרבויות מזרח אסיה ומלמדת בחוג לפילוסופיה. מרצה ומדריכה מסעות וסמינרים מטיילים ביפן, סין, טיבט, בורמה, תרבויות ההימלאיה ועוד. מעל 15 שנות הדרכה בחברות הגיאוגרפיות האיכותיות ביותר ("החברה הגיאוגרפית", "אדמה", "קשרי תרבות" ועוד).  
מרצה על מגוון נושאים בתרבויות מזרח אסיה (היסטוריה, תרבות, אומנויות ואסתטיקה של יפן, סין ועוד), על רפואה סינית, תזונה ובריאות ופילוסופיות אסייתיות (כדוגמת הדאואיזם והבודהיזם) כדרך לשינוי בחיים. מרצה לקהל הרחב והמשכיל במוסדות השכלה גבוהה, מכללות, סינמטקים, ארגונים, חברות היי-טק ועוד. 
 מומחית לאוכל יפני ואסייתי בכלל, מבשלת פרטית ומעבירה סדנאות בישול יפני וסיני או פיוז'ן בדגש על מטבח ירוק (חברה בארגון ה- slow-food העולמי), 
אורי בר נר

אורי בר נר עבד 27 שנים בסוכנות היהודית לארץ ישראל. בניסיונו מגוון רחב של תפקידים ניהוליים בארץ ובחו"ל בתחומי העלייה והקליטה, התכנון האסטרטגי והייעוץ לפיתוח ארגוני. מבין תפקידיו הבולטים: שליח עלייה מרכזי בדרום אפריקה בשנים 1995-1999, סגן מנהל חטיבת העלייה בשנים 1999-2004, מנהל בפועל של חטיבת העלייה בשנים 2004-2007 ויועץ אסטרטגי לחטיבת השותפויות של הסוכנות היהודית (הפועלת עם 550 קהילות יהודיות בתפוצות) בשנים 2007-2011. מאז פרישתו מהסוכנות בשנת 2011 אורי עוסק בייעוץ עצמאי לקרנות ולקהילות יהודיות בעולם, בין היתר, כ-"יועץ הבית" של הפדרציה היהודית של ניו יורק-המשרד הישראלי ולגופים רבים נוספים.אורי הינו מרצה מוכשר היודע לארגן ולהעביר את התכנים באופן מרגש, להפעיל קהל ולרתקו.

search
מציג תוצאות 1 - 200 מתוך 205
<< לדף הקודםדף:  1 2לדף הבא >>
search
שם מלא:
טלפון:
דוא''ל:

פרסום באינטרנט SEO-Creative | עיצוב אתרים Studio Bahir