• ספק חיפוש חדש

קורות חיים

גליה דור

קטגוריות: היסטוריה

דוקטורנטית באוניברסיטת תל אביב, חוקרת את תרבויות מזרח אסיה ומלמדת בחוג לפילוסופיה. מרצה ומדריכה מסעות וסמינרים מטיילים ביפן, סין, טיבט, בורמה, תרבויות ההימלאיה ועוד. מעל 15 שנות הדרכה בחברות הגיאוגרפיות האיכותיות ביותר ("החברה הגיאוגרפית", "אדמה", "קשרי תרבות" ועוד).
מרצה על מגוון נושאים בתרבויות מזרח אסיה (היסטוריה, תרבות, אומנויות ואסתטיקה של יפן, סין ועוד), על רפואה סינית, תזונה ובריאות ופילוסופיות אסייתיות (כדוגמת הדאואיזם והבודהיזם) כדרך לשינוי בחיים. מרצה לקהל הרחב והמשכיל במוסדות השכלה גבוהה, מכללות, סינמטקים, ארגונים, חברות היי-טק ועוד.
מומחית לאוכל יפני ואסייתי בכלל, מבשלת פרטית ומעבירה סדנאות בישול יפני וסיני או פיוז'ן בדגש על מטבח ירוק (חברה בארגון ה- slow-food העולמי)

נולדה בתל אביב, למדה בתיכון עירוני ה' ושירתה בנח"ל. לאחר שנתיים של נדודים בעולם החלה תואר ראשון בביולוגיה באוניברסיטת תל אביב, עם דגש על זואולוגיה, התנהגות בעלי חיים ואבולוציה.
בשנת 1991, סיימה את התואר ויצאה ליפן לשמש עוזרת מחקר לקבוצה של זואולוגים יפניים שחקרו את קופי המקק היפניים (Japanese Macaques) באזור נאגאנו. ביפן למדה בישול ואומנויות יפניות נוספות.
ב- 1993 נסעה מיפן לטייוואן על מנת ללמוד טאי-'צי, קליגרפיה ואת השפה הסינית ושהתה בה עוד שנתיים ימים. ב- 1995 חזרה לישראל ומיד החלה את התואר השני בזואולוגיה באילת על נושא ההנהגות הנוקטורלית של דולפינים.
ב- 1996 החלה להדריך ב 'חברה הגיאוגרפית' טיולי עומק בסין, יפן, מיאנמר ויעדים נוספים במזרח אסיה + יעדי טבע בעולם. ב- 1997 שבה לתל אביב, החלה ללמוד שיאצו במכללת מדיסין למשך שלוש שנים ובמקביל החלה להרצות על תרבויות מזרח אסיה לקהל הרחב.
ב- 2002 חזרה לאוניברסיטת תל אביב על מנת להשלים לימודים בחוג למזרח אסיה. בשנת 2008 סיימה תואר שני בתרבויות מזרח אסיה עם דגש על בודהיזם באוניברסיטת תל אביב ומאז הינה דוקטורנטית בתחום הסינולוגיה (פילוסופיה סינית) וחוקרת גם את יפן מאספקטים שונים (בעיקר אסתטיקה וזן- בודהיזם) ומלמדת בחוג לפילוסופיה.
ב- 2004 פרסמה ספר על תרבות האוכל של יפן בהוצאת מודן ושנה לאחר מכן יצאו שני ספרים נוספים שלה בארה"ב- בשפה האנגלית- האחד על מרקו פולו והשני על דולפינים.

  0 דירוגים

הרצאות נוספות של גליה דור

מרצים נוספים בתחום

חוות דעת ושאלות חשובות

0 כוכב -
ביקורת 0
0.00% שיעור השלמה

0 משימות הושלמו

0
0
0
0
0
איכות ההרצאה
0
התאמה לציפיות
0
הרצאה מעניינת
0
הרצאה מרגשת
0
אין מידע זמין.

קבל תשובות לשאלות שלך עכשיו

התחבר כדי לשלוח את שאלתך

בקשות להצעת מחיר עבור גליה דור

כניסת מרצים ולקוחות רשומים לאזור האישי

מרצים בתחום

חיפוש מרצים