• ספק חיפוש חדש

קורות חיים

דוד בר יוסף

קטגוריות: אקטואליה

דוד בר יוסף הינו יליד ניירובי, קניה. עלה ארצה בשנת 1960, גדל והתחנך בנהריה ולאחר מכן בחיפה עד שירותו בצה"ל במלחמת יום-הכיפורים. למד תקשורת-המונים ופילוסופיה, עסק שנים רבות בכתיבה עיתונאית בארץ ובחו"ל. הקים וערך את העיתון "גפן" באזור זכרון-יעקב, כתב והוציא לאור ספרים ומחזות והקדיש שנים לחקר קהילות יהודיות בצפון אפריקה ובארצות הים-התיכון.
ייחודו של דוד במידע מבוסס ועדכני על המתרחש בקניה, מאז הגיעו אליה ראשוני היהודים ועד היום הזה.

יליד ניירובי, קניה שעלה לישראל ב-1960 בעקבות מרד "המאו-מאו", במהלכו החליטו הקנייתים להלחם על עצמאותם וגירשו את הבריטים ששלטו במדינתם. משפחתו של דוד ניצלה בנס מלוחמי ה"מאו-מאו" והצליחה להימלט ברגע האחרון מתוקפי החווה בה התגוררו ואותה ניהלו במשך כ-25 שנים במערב קניה.
דוד בר יוסף גדל ולמד בנהריה ולאחר-מכן בבית-הספר הריאלי-העברי בחיפה ובשנת 1970 התגייס לצה"ל ולחם ברמת-הגולן במלחמת יום-הכיפורים. עם שחרורו נסע לארה"ב, ביקר בין השאר בסולט-לייק-סיטי וחזר משם לפרסם את ספרו "המורמוני". למד תקשורת-המונים באוניברסיטת ת"א והחל לעבוד בעיתונות הארצית ובסוכנויות-הידיעות. מאוחר יותר פרסם שני מחזות "הגילוי" ו-"המזוודה" ולאחריהם את הספר "מילים אסורות ברוח".
במקביל לעבודה העתונאית וללימודי פילוסופיה, כתב על אודות הנעשה בטיבט, תחת שלטון העריצות של הסינים ואף השתתף בהפגנות-מחאה נגד הסינים.
ייסד וערך את העיתון האזורי "גפן" בזכרון-יעקב ושימש גם עורכו הראשון של המקומון "מגזין המושבות".
ב-15 השנים האחרונות חקר את תולדות קהילות-ישראל בספרד, דרום-איטליה, סיציליה, מלטה ויוון בשלהי המאה ה-10 ובקרוב יצא לאור ספר החובק מימצאי המחקרים הללו.

במשך השנים, עקב מקרוב אחר הנעשה בקניה מולדתו, תיעד את ההתרחשויות החברתיות-שבטיות, כלכליות ופוליטיות במדינה וכך אסף בהדרגה את כל החומרים המרכיבים את הרצאתו. נושאי ההרצאה מתוכננים להפוך בקרוב גם לספר תיעודי, המשלב גם חוויות אישיות מתקופת חייו של המרצה ומשפחתו בקניה ובכלל זה, תאור אירועים מרכזיים במדינה, שהשתחררה מעול הבריטים, אבל נכנעה לארגוני החבלה האיסלמים.

  0 דירוגים

שפות בהן המרצה שולט

  • Hebrew

הרצאות נוספות של דוד בר יוסף

מרצים נוספים בתחום

חוות דעת ושאלות חשובות

0 כוכב -
ביקורת 0
0.00% שיעור השלמה

0 משימות הושלמו

0
0
0
0
0
איכות ההרצאה
0
התאמה לציפיות
0
הרצאה מעניינת
0
הרצאה מרגשת
0
אין מידע זמין.

קבל תשובות לשאלות שלך עכשיו

התחבר כדי לשלוח את שאלתך

בקשות להצעת מחיר עבור דוד בר יוסף

כניסת מרצים ולקוחות רשומים לאזור האישי

מרצים בתחום

  • ליאור צורף

    חכמת ההמונים והגשמת חלומות הרעיון של חכמת ההמונים הוצג בשנת…

  • מנחם לזר

    פסיכולוג ארגוני-חברתי, מומחה להערכה ומדידה ומנהל מכון לסקרים פוליטיים וחברתיים…

  • ד"ר אדי כהן

    מזרחן, יליד לבנון , חוקר במרכז בגין סאדאת בעל תואר…

חיפוש מרצים