• ספק חיפוש חדש

קורות חיים

ליד דרום אפריקה "הועלה" לארץ בגיל שנה. נשוי, אב לשלושה וסבא לשלושה.
לאחר שפרש מעבודתו כפיסיקאי לפני 10 שנים, החל לעסוק בכתיבה יוצרת ובעריכת הרצאות בנושאים שקרובים ללבו. לכל הרצאה מוקדש מחקר מעמיק שמבוסס על ספרים וחומרים באינטרנט. ההרצאות אינן "אקדמיות" אלא מדגישות את המסקרן והפיקנטי בכל נושא ומלוות במצגת ססגונית.

נושאי הרצאות:
פייק ניוז בראי ההסטוריה – על התעמולות שלפני עידן הפייסבוק
ברדיו, במדיה המודפסת ובקולנוע – מסע היסטורי מרתק מלווה בשפע תמונות וקטעי וידאו – תחנות הרדיו הבריטיות ש"התחפשו" לתחנות גרמניות וזרעו בלבול ודמורליזציה בקרב חיילי ואזרחי גרמניה. צ'רלי צ'אפלין ווללט דיסני , המפרי בוגארט בסרט קזבלן ועוד דמויות ססגוניות רבות שנרתמו למסכת התעמולתית.

מי כתב את שייקספיר?
איש העסקים ויזם הנדל"ן האדון ויליאם שקספיר מסטראטפורד סיים שמונה כיתות לימוד בבי"ס יסודי ובזה הסתכם חינוכו הפורמלי. אז מאיפה לו כל הידע האצור במחזותיו? ואם לא הוא, אז מי?

תעלומה בלשית היסטורית עם סיפור על רצח שהיה ואולי לא היה של האיש שיכול היה לכתוב את יצירות האלמוות המיוחסות לשקספיר.

פיט סיגר – זמר ולוחם חברתי
סיפור חייו של מחייה מוסיקת העם שיחד עם להקת האורגים הביא לעולם את "אנו נתגבר" "פטיש לו היה לי" ו"איפה הפרחים כולם", הממסד החרים ונידה אותו ולבסוף חיבק וכיבד אותו.

האיש שסיכן את חייו למען דעותיו, האיש שלא רצה להיות זמר אך לא יכול היה להפסיק לשיר.

ההרצאה שזורה בשירים מוכרים משנות החמישים, חלקם בעברית ובאידיש.

ארתה פרנקלין –מלכת מוסיקת הנשמה
סיפור חייה הסוערים של ה"מלכה" הגאונה השערוריות, ההתמכרויות וקטעים נבחרים מפי הזמרת שבשיר הדגל שלה RESPECT הביעה כמיהה לכיבודה כאישה וכשחורה בתקופה של מאבק לזכויות השחורים והתעוררות התנועות הפמיניסטיות. בהלוויתה ספד לה ביל קלינטון : "היא החליטה להיות הקומפוזיטור של חייה, ואיזה שיר נפלא יצא לה…"

משחקי הקופסה – מהשש בש של אברהם אבינו ועד למונופול
נצא למסע היסטורי החל מהמשחקים שהפרעונים לקחו לקברותיהם ועד לימינו עם ז'אנר חדש ומלהיב של משחקים מהעולם שממלאים את המדפים בחנויות הספרים.

על המשחקים בארץ לפני ואחרי קום המדינה, סיפורו המיוחד של משחק המונופול, על האישה שהמציאה אותו וחברת המשחקים שגזלה לה את הפטנט. על משחק ה"ריכוז" שהועתק מהמונופול והעלה את חמתם של המחנכים הסוציאליסטים בישוב בארץ שטענו שהילדים לומדים ממנו להיות כרישי נדל"ן.

  0 דירוגים

שפות בהן המרצה שולט

  • English
  • Hebrew

מרצים נוספים בתחום

חוות דעת ושאלות חשובות

0 כוכב -
ביקורת 0
0.00% שיעור השלמה

0 משימות הושלמו

0
0
0
0
0
איכות ההרצאה
0
התאמה לציפיות
0
הרצאה מעניינת
0
הרצאה מרגשת
0
אין מידע זמין.

קבל תשובות לשאלות שלך עכשיו

התחבר כדי לשלוח את שאלתך

בקשות להצעת מחיר עבור דוד סגל

כניסת מרצים ולקוחות רשומים לאזור האישי

מרצים בתחום

חיפוש מרצים