• ספק חיפוש חדש

קורות חיים

ד"ר צבי לניר

אנחנו חיים, אך עדיין לא מבינים, את אחת המהפכות הגדולות ביותר בחיי האדם - העלייה הדרמטית בתוחלת החיים. ​ המשמעות העיקרית של מהפכה זו אינה - כפי שחושבים רבים - תוספת שנות חיים בזקנתנו, אלא התהוותה של תקופת חיים חדשה - עת התבונה - שהיא שונה איכותית מתקופת הזקנה שבאה אחריה ותקופת הבגרות שקודמת לה. זו היא תקופת חיים שטמון בה הפוטנציאל להפוך לאחת מתקופות החיים המתגמלות ביותר בחיינו. עתידות להיות לה השלכות מרחיקות לכת על חיינו האישיים, החברתיים והכלכליים. אך לשם מימוש הפוטנציאל האדיר הטמון בה נדרש תהליך מעמיק של עיצוב מחדש של התפיסות, ההתייחסות ודרכי הפעולה שלנו בכל הרמות - האישית, הארגונית, הקהילתית והממלכתית.
קטגוריות: הגיל השלישי

ד”ר צבי לניר הוא מי שחשף לראשונה את תופעת ההפתעה הבסיסית – תופעה הנגרמת על ידי פער תפיסתי בין המודלים התפיסתיים והתפעולים שלנו ובין עולמו במאה ה- ,21 בו מתרחשים שינויים בסיסים מהירים – טכנולוגיים, כלכליים, חברתיים ופוליטיים, בקצב הולך ומואץ.

ד”ר צבי לניר עומד בראש מכון המחקר 'פרקסיס’ המתמחה באיתור מוקדם של השינויים הבסיסיים האלה, סיוע בהתמודדות עימם וניצול יצירתי של ההזדמנויות הטמונות בהם. הוא מוכר כמומחה בינלאומי בתחום זה המשלב בין מחקר וניסיון פרקטי עשיר בהנחיית יחידים, קבוצות וארגונים בביצוע תהליכים אלה.

ב 15 השנים האחרונות הוא התמקד באחת המהפכות הגדולות, אך הפחות מובנות עדיין, בחיי האדם – מהפכת העלייה הדרמטית בתוחלת החיים ובהשלכותיה על יכולתו של כל אחד מאתנו לחוות תקופת חיים חדשה של חיים פעילים ומעשירים ולדחות את הזקנה עד לסוף החיים ממש.

לאחרונה הוא פרסם את תוצאות מחקריו בנושא זה בספר ‘עת התבונה – הגיל החדש בחיי האדם’ שזכה בפרס גדעון בן ישראל לקידום האזרחים הוותיקים על התרומה הייחודית שלו לשינוי מהפכני בחייהם של האזרחים הוותיקים. לניר הוא מרצה ומעביר סדנאות מבוקש בנושאים אלה.

  0 דירוגים

גלריית תמונות

שפות בהן המרצה שולט

  • English
  • Hebrew

הרצאות נוספות של ד"ר צבי לניר

מרצים נוספים בתחום

חוות דעת ושאלות חשובות

0 כוכב -
ביקורת 0
0.00% שיעור השלמה

0 משימות הושלמו

0
0
0
0
0
איכות ההרצאה
0
התאמה לציפיות
0
הרצאה מעניינת
0
הרצאה מרגשת
0
אין מידע זמין.

קבל תשובות לשאלות שלך עכשיו

התחבר כדי לשלוח את שאלתך

בקשות להצעת מחיר עבור ד"ר צבי לניר

כניסת מרצים ולקוחות רשומים לאזור האישי

מרצים בתחום

  • הילה ולדמן

    במאית ומפיקה של סרטים תיעודיים, בעלים של סטודיו Long Play…

  • שבתאי קמינר

    בראליטי הישרדות, כשנוחת עליך שינוי קיצוני , אז מגיעה התובנה…

חיפוש מרצים