• ספק חיפוש חדש

קורות חיים

יגאל אפרתי - מנטור לאומנויות למידה

אפשר להתגבר על הסבל על ידי פיתוח המודעות ושינוי התודעה. זהו הייעוד והחזון שלי, זו גם המומחיות שלי.

שמי יגאל אפרתי, אני מנטור לאומנויות למידה והחזון שלי הוא ללמד אנשים כיצד לוותר על הסבל באמצעות גישת אסטרטגיות למידה.
הסבל הוא נחלתם של בני האדם בלבד. כל יצורי העולם, חווים כאב, רק בני האדם יכולים לחוות סבל. הכאב הוא חיצוני לנו, הסבל הוא תוצאה של תהליכי תודעה פנימיים ולכן הוא יחודי לבני האדם, כי רק לנו יש תודעה.
הטענה היא שכאשר אדם סובל, הוא בהכרח מחביא את הערך העצמי שלו, כי הערך העצמי מהווה עבורו סיכון. הערך העצמי הוא היישות שמאפשרת לאדם להעדיף את רווחתו, זכויותיו, שאיפת האושר וכו', על פני ציפיות שחיצוניות לו. למשל אדם שחושש לבקש העלאה שמגיעה לו, כי הוא חושש מהתגובה של המנהל, או מי שנמנע מלפנות לבן או בת זוג, כי הוא חושש מסירוב.
הערך העצמי שייך לאדם מעצם היותו אדם. הוא מקבל אותו בלידתו ואין איש שיכול לקחת אותו ממנו או להעניק לו ערך עצמי. כאשר הערך העצמי אינו נוכח, זה אומר שהאדם עצמו, מעלים אותו, מתוך התחושה שהערך העצמי שלו, עומד לו לרועץ. כאשר הערך העצמי אינו נוכח, קיים פער מתמיד בין מה שהאדם רוצה ושואף אליו, לבין מה שהוא מסוגל להשיג. כאשר הערך העצמי נוכח בחיינו, אנו עוצמתיים, אמיצים ומאושרים.
הסבל נמצא בכל פינה. בשאיפות שנכזבו, באובדן שאנו חווים, בחוסר האמון שלנו בעצמנו ובחוסר היכולת לסמוך על האחרים, גם על הקרובים לנו ביותר. הסבל שוכן בשיפוטיות ובביקורתיות שלנו, בקורבנות ובאומללות, ב"איני יכול" וב"לא מגיע לי". הסבל נוכח בהשוואות עם אנשים אחרים שהצליחו, בכסף, בזוגיות, בעבודה וביצירה, בעוד אנחנו לא זכינו לכך.
הסבל גםמאמלל את ילדינו שמתקשים ללמוד, שאינם יכולים להתרכז ושמוגדרים כ"לקויים" או בעלי הפרעות", כאשר הם אינם כאלו ואין בהם לקויות או הפרעות פסיכולוגיות. "ההדבקה" של לקויות או הפרעות לילד שהוא שלם ומושלם, גורמת לו לאבד את הערך העצמי שלו ולכן את העוצמה שהוא נזקק לה. זו הסיבה שהוא סובל. האמת היא שלמערכת החינוך וגם לנו ההורים, אין הידע, הכח והרצון להתמודד עם הנדרש, בעולם המתחדש בצורה מהירה.
הסבל קיים כי איננו יודעים אחרת. איננו יודעים שבאמצעות החשיפה מחדש וההכרות החדשה ישנה עם הערך העצמי שלנו, ניתן לוותר על הגורמים לסבל. שאפשר לוותר על הפחד לאבד את מה שכבר יש לנו, על הציפיות למה שיהיה לנו ועל הכאב על מה שמעולם לא היה לנו. עבור הרוב המכריע של האנשים בעולם, זוהי שגרת יומם, אבל זה לא צריך להיות כך.

הסבל קיים כי איננו יודעים אחרת. איננו יודעים שבאמצעות החשיפה מחדש וההכרות החדשה ישנה עם הערך העצמי שלנו, ניתן לוותר על הגורמים לסבל. שאפשר לוותר על הפחד לאבד את מה שכבר יש לנו, על הציפיות למה שיהיה לנו ועל הכאב על מה שמעולם לא היה לנו. עבור הרוב המכריע של האנשים בעולם, זוהי שגרת יומם, אבל זה לא צריך להיות כך.
הגדרה מהותית בשיטת העבודה שלי היא הבנייה של משמעת. להלן הלינק לפודקסט שלי על המשמעת. https://podcastim.org.il/%d7%9e%d7%a9%d7%9e%d7%a2%d7%aa-%d7%9e%d7%aa%d7%95%d7%9a-50-%d7%92%d7%95%d7%95%d7%a0%d7%99%d7%9d-%d7%a9%d7%9c-%d7%9c%d7%9e%d7%99%d7%93%d7%94/

  0 דירוגים

גלריית תמונות

שפות בהן המרצה שולט

  • English
  • Hebrew

הסרטונים שלי

הרצאות נוספות של יגאל אפרתי

מרצים נוספים בתחום

תעודות ופרסים

  • ב.א בכלכלה May 08 1977
    תואר ראשון בכלכלה כחוג מורחב מאוניברסיטת תל אביב
  • מאמן אישי מוסמך Nov 30 -0001
    הסמכה כמאמן אישי
  • התמחות באימון משפחתי Jul 21 2014

חוות דעת ושאלות חשובות

0 כוכב -
ביקורת 0
0.00% שיעור השלמה

0 משימות הושלמו

0
0
0
0
0
איכות ההרצאה
0
התאמה לציפיות
0
הרצאה מעניינת
0
הרצאה מרגשת
0
אין מידע זמין.

קבל תשובות לשאלות שלך עכשיו

התחבר כדי לשלוח את שאלתך

בקשות להצעת מחיר עבור יגאל אפרתי

כניסת מרצים ולקוחות רשומים לאזור האישי

מרצים בתחום

חיפוש מרצים