• ספק חיפוש חדש

קורות חיים

ד"ר רונית מור-כהן - הרצאות על גנטיקה

הרצאות לקהל הרחב על נושאים שונים ומרתקים בתחום הגנטיקה המבוססים על ידע מקיף ועל התגליות החדשות ביותר בתחום.

נעים מאוד, שמי ד"ר רונית מור-כהן, בת 52, מרצה באוניברסיטת תל אביב ובעלת תואר שלישי בתחום הגנטיקה והביוכימיה מהפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. נחשפתי לראשונה לתחום הגנטיקה וההנדסה הגנטית במהלך עבודת המאסטר שלי במכון הגנטי בבית החולים בלינסון, שם גם לקחתי חלק באבחונים ובייעוצים גנטיים. מאז שסיימתי את הדוקטורט שלי בשנת 2002 ועד היום אני עוסקת במחקר אינטנסיבי ומעמיק בתחום הגנטיקה של מחלות תורשתיות וסרטן. בשנים האחרונות אני מקיימת הרצאות לקהל הרחב על נושאים שונים ומרתקים בתחום הגנטיקה המבוססים על ידע מקיף ועל התגליות החדשות ביותר בתחום. הרצאות אלו נותנות הצצה מלהיבה לעולם חדש ומופלא שמתחיל לעשות מהפכה בתחומי הרפואה והחברה ועתיד לשנות לחלוטין את החיים של כולנו.
להלן שמות ההרצאות שאני נותנת עם פרוט קצר על תוכנן:

1. תגליות הגנטיקה של המאה ה-21: המהפכה הגנטית כבר כאן?
תקציר: האם האנושות משנה את פניה? האם אנחנו בדרך ל"אח הגדול"? בהרצאה תשמעו על תגליות הגנטיקה המהפכניות של המאה ה-21 ועל השלכותיהן הרות הגורל על הרפואה והחברה בהווה ובעתיד.

2. גנטיקה או סביבה, מי מנצח?
תקציר: אחד הוויכוחים המסעירים בעולם המדע הוא מה משפיע על חיינו יותר, הגנים שירשנו מהורינו או הסביבה בה אנו חיים? ההרצאה דנה בשאלה זאת ובשאלות נוספות שקשורות לגנטיקה, גורל ובחירה חופשית.

3. מהפכת ההנדסה הגנטית – הטוב הרע והבלתי נודע
תקציר: בעקבות היכולת לשנות באופן מלאכותי את רצף הדנ"א ניתן היום להנדס גנטית צמחים, בעלי חיים ואפילו בני אדם! ההרצאה דנה במהפכת ההנדסה הגנטית על צדדיה הטובים, הרעים וגם על אלו שעוד לא ידועים.

4. הרולטה של הגנטיקה: מניעה וריפוי של מחלות תורשתיות באדם
תקציר: מהי מחלה תורשתית? האם ניתן למנוע אותה? האם ניתן לרפא אותה? בהרצאה אדון בחידושים המרעישים במניעה ובטיפול של מחלות תורשתיות ובשאלות המוסריות הרבות שעולות בעקבותיהם.

5. הגנטיקה של אדם וחווה: על אבולוציה וגנטיקה של האדם
תקציר: הדנ"א טומן בחובו מידע מרתק על ההיסטוריה האנושית. בהרצאה תשמעו על כמה מהגילויים המפתיעים שחשף הדנ"א, על מוצאם של אדם וחווה, על הכחדת האדם הניאדרטלי, על מלחמות ואפילו על מגפות.

6. סיפורו הייחודי של הגנום היהודי
תקציר: האם יש גנום ייחודי ליהודים? האם כל הכהנים הם צאצאיו של אהרון הכהן? בהרצאה תקבלו מענה לשאלות אלו ולשאלות מסקרנות אחרות שעולות מתוך המידע המרתק שמספק לנו הדנ"א על ההיסטוריה היהודית.

7. זיהוי פלילי – הגנטיקה של הפשע
תקציר: בשנים האחרונות הולך ומתבסס מעמדו של הדנ"א כראיית הזהב בפענוח פשעים חמורים. בהרצאה תשמעו על בדיקת הדנ"א ועל איך ניתן בעזרתה בין היתר לתפוס רוצחים שחמקו מעונש ולשחרר חפים מפשע.

8. על גנטיקה, קרישת דם וטיסות
תקציר: נחתכתם באצבע מסכין? לא נורא, בגופינו יש מנגנון מופלא שעוצר את הדימום, מנגנון קרישת הדם. בהרצאה אספר לכם על מנגנון מופלא זה, על הגנטיקה שלו, ועל איך לשמור שלא יצא מאיזון, למשל בטיסות ארוכות.

כל אחת מן ההרצאות הללו יכולה להינתן בנפרד כ"סיפור" מלא ושלם בפני עצמו או כסדרת הרצאות שנותנת מבט רחב ומקיף על תחומי הגנטיקה השונים.

  0 דירוגים

שפות בהן המרצה שולט

 • English
 • Hebrew

מרצים נוספים בתחום

חוות דעת ושאלות חשובות

0 כוכב -
ביקורת 0
0.00% שיעור השלמה

0 משימות הושלמו

0
0
0
0
0
איכות ההרצאה
0
התאמה לציפיות
0
הרצאה מעניינת
0
הרצאה מרגשת
0
אין מידע זמין.

קבל תשובות לשאלות שלך עכשיו

התחבר כדי לשלוח את שאלתך

בקשות להצעת מחיר עבור רונית מור-כהן

כניסת מרצים ולקוחות רשומים לאזור האישי

מרצים בתחום

 • קרן מאזוז

  ההרצאה "קשת ביער- סיכון זה סיכוי!" נולדה מתוכי , תוך…

 • אורנה שני

  BA בפסיכולוגיה MA באנתרופולוגיה וסוציולוגיה +תיזה. התיזה שלי על אודות…

 • דנה רוזן

  מדריכת הורים, אשת חינוך, מקדמת בריאות, מרצה ומנחה לסדנאות להורים…

חיפוש מרצים