• ספק חיפוש חדש

קורות חיים

דרך ערך

דרך ערך עוסקת מהלך שנים רבות ביעוץ, ניהול וייזום. עיקר פעילותה נסב סביב תהליכי הבראה ו/או שינוי בארגונים עסקיים וקהילתיים . החברה פעלה בתנועה הקיבוצית בבניית הסכמות סביב שינוי אורחות חיים , מבנה ארגוני ואמצעי פרנסה. היום החברה עוסקת בעיקר בקידום יזמויות בפריפריה ובייעוץ בתחומי ניהול קהילה

נושא עמי את העול והמחויבות של בני דור הניצולים משואת העם היהודי, אני מהלך בין עשייה לביתי לבין עשייה למען החברה. במשך 25 שנה הייתי חבר קיבוץ , שם שילבתי ניהול ענפים חקלאיים לצד ניהול בית ספר , עיסוק בחינוך הבלתי פורמלי ועד תפקידי הדרכה בתנועת הצופים , בואכה עמידה בראש התנועה כמרכזה הארצי. עם יציאתי מהקיבוץ , הצטרפתי למצפה הילה שבגליל . בניתי את חברת דרך ערך, שחרתה על דגלה , תהליכים בוני הסכמות, בקהילות במשבר, בעסקים משפחתיים בהתערבות ניהולית המבקשת לבנות תשתית למנהיגות מקומית. ודרכה של החברה , הייתה בניהול על ידי ערכים . במהלך השנים בין 2006 לבין 2011 מצאתי את עצמי מעורב בהובלה של המאבק לשחרורו של גלעד שליט ולימים ראש המטה, באמונה שלמה בערכים שעמדו לנגד עיני כחלק מתפישת הנרטיב הישראלי. כשאני נוטל עמי את אותה תחושה של גאווה ישראלית, של שייכות עמוקה ושל התחדשות והתחזקות , הרציתי בפני קהלים רבים בניסיון לרתום את הציבור להאמין בערך ומחירו. מאז , תוך כדי שינוי עמדות בחברה הישראלית , אני מוזמן להרצות על "המאבק על הערך" , על "ניהול קמפיין ברוח אחרת" , על "מנהיגות משתפת ומחברת" על "בניית קהילה סביב ערך " ועוד… בעיקרו מדובר בהרצאות המבקשות לעורר מחשבה לנוכח סיפור המאבק שנשא עמו את החיבור שבין מוח, כוח ורוח במצפן ערכים , שבימים אלו נמצא בויכוח ציבורי. סוג של שיח על דמותנו ועל מה שהיינו רוצים להיות בפני עצמנו. היום אני מוצא עצמי גם נקרא להיפגש עם בני נוער בנושא השואה, מפי דור שני, לנוכח העובדה שמשימת " והיגדת" עברה מהדור הראשון אלינו. אני מביא עמי את צוואתם של אמי ואבי , בראייה קצת אחרת , הנותנת מקום גם לאופן שבו הדברים נגעו בדור השני.
ועוד פרט קטן … אני נאיבי … ואולי אף שלם עם כך. מכנס ביחד עם חברים, קבוצה הנקראת : מבקשים את ישראל . כזו המבקשת להשפיע על השיח הציבורי ולפעול אל מול השנאה המעמיקה. בימים אלו , אנו מנסים להפעיל מערך פעילות סביב " החריג החיובי", בניסיון להבליט את החיובי ופחות לדבר על השלילי. אני מנסה לתרום מן המעט בשני כפרי נוער , בתנועת אומץ הנאבקת בשחיתות הציבורית ובצוות ההיגוי של פדרציית דאלאס המשתפת פעולה עם הגליל המערבי.

 

 

  0 דירוגים

גלריית תמונות

שפות בהן המרצה שולט

  • English
  • Hebrew

הרצאות נוספות של שמשון ליבמן

מרצים נוספים בתחום

חוות דעת ושאלות חשובות

0 כוכב -
ביקורת 0
0.00% שיעור השלמה

0 משימות הושלמו

0
0
0
0
0
איכות ההרצאה
0
התאמה לציפיות
0
הרצאה מעניינת
0
הרצאה מרגשת
0
אין מידע זמין.

קבל תשובות לשאלות שלך עכשיו

התחבר כדי לשלוח את שאלתך

בקשות להצעת מחיר עבור שמשון ליבמן

כניסת מרצים ולקוחות רשומים לאזור האישי

מרצים בתחום

  • ניסים תשובה

    אינג' תשובה ניסים , חוקר פרטי, מרצה בכיר באוניברסיטת בר…

  • מורן פלד

  • rina Shainberg

    היי, אני רינה שינברג והמומחיות שלי לעזור לאנשים בכלל ולנשים…

חיפוש מרצים